Covid-19 mapa s podrobnějšími daty nově na covid19mapa.cz

(English summary below)

Na nové adrese covid19mapa.cz jsme spustili aktualizovanou mapu zobrazující šíření COVID-19 v Česku. Mapa nově obsahuje počty osob s prokázanou nákazou po jednotlivých okresech (dle hlášení KHS).

Mapa umožňuje analyzovat počet osob s pozitivním testem na COVID-19 v Česku pomocí interaktivního filtrování v mapě a grafech. Data je možné filtrovat výběrem ve sloupcových grafech a označením okresů přímo v mapě. Můžete vybrat různé kombinace filtrů, například zobrazit pouze data za posledních 10 dnů, výběrem jedné země nákazy je možné porovnat případy s původem v této zemi a jejich rozložení v čase, v okresech a podle věku a pohlaví. Nebo vybrat pouze věkovou skupinu nad 60 let a zobrazit si okresy s nejvyšším počtem nakažených seniorů.

Data: Přehled osob s prokázanou nákazou dle hlášení krajských hygienických stanic. Data jsou pravidelně aktualizována.
Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Vývoj aplikace: InnoConnect s.r.o., podpořeno H2020 projektem PoliVisu

Filtr zobrazuje počty pozitovně testovaných za posledních 14 dnů
Filtr zobrazuje počty pozitovně testovaných ve věku na 60 let za posledních 14 dnů
Filtr zobrazuje počty pozitovně testovaných v okresech Plzeňského kraje za posledních 14 dnů

We’ve launched a new version of the Czech COVID-19 map with detailed data per region, day, age, sex etc. at https://covid19mapa.cz/.

About the app: The interactive app available at covid19mapa.cz tracks the spread of COVID-19 in Czechia. You can filter the confirmed positive COVID-19 cases by region, sex, age and origin of infection (country). The app uses maps and charts to present data on the number of people positively tested for COVID-19. You can analyse the data by clicking the bar charts and by selecting regions on the map. You can also use a combination of filters to gain deeper insights. For instance, if you select a single country of infection, the app displays the distribution of cases originating from this country over time, region, sex, and age. You can also select the over-60s to display the regions with the highest number of infections among that age group.